www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo podatkowe   »   Ulgi podatkowe   »   Ulga internetowa - czy można odliczyć opłatę aktywacyjną ?

prawnik 16 marca 2012 Ulga internetowa - czy można odliczyć opłatę aktywacyjną ?

Odpowiedź:

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje, iż podstawę do skorzystania z ulgi internetowej stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.).

Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest:
- poniesienie przez podatnika wydatku z tytułu użytkowania sieci Internet w lokalu (budynku), będącym jego miejscem zamieszkania do kwoty 760,00 zł;
- udokumentowanie przedmiotowego wydatku fakturą oraz potwierdzeniem zapłaty tej faktury.

Odliczeniu podlegają tylko opłaty abonamentowe. Ulga internetowa nie obejmuje wydatków poniesionych na instalację, rozbudowę i modernizację, a także serwis i obsługę techniczną sieci Internet.

Źródło: www.izbaskarbowa.lodz.pl

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: podatek dochodowy PIT ulga internetowa
Ocena: 3,23
Prawnik
PORADY: 1289    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres