www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Pozostałe   »   Dane osobowe   »   Bezpieczeństwo poufnych informacji i oszczędność kosztów.

ost 01 sierpnia 2011 Bezpieczeństwo poufnych informacji i oszczędność kosztów.

Doskonałym rozwiązaniem kwestii bezpieczeństwa danych w firmie jest UniFlow Output Manager firmy Canon. Jest to zintegrowana platforma do zarządzania kosztami druku, oraz bezpieczeństwem dokumentów. Uniflow oferuje bardzo szeroki zakres funkcjonalności, a jego modularna budowa pozwala na skomponowanie rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb.

Niektóre z funkcji systemu Uniflow :

- zabezpieczenie dostępu do urządzeń wielofunkcyjnych: dostęp do urządzeń wielofunkcyjnych w firmie jest ograniczony do osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Identyfikacja użytkowników może odbywać się na kilka sposobów:
- poprzez wpisanie osobistego kodu PIN, lub hasła,
- poprzez zbliżenie karty do czytnika
- poprzez użycie czytnika linii papilarnych.

Urządzenie znajduje się w stanie spoczynku do momentu aktywowania go za pomocą jednego z powyższych rozwiązań. Wydruk wędrujący za autorem (100% poufności dokumentów):wydruki wysyłane z komputera na urządzenia znajdujące się w publicznie dostępnych miejscach (korytarz, copy-room, odległa część biura) nie będą drukowane do momentu uruchomienia urządzenia przez autora dokumentu poprzez jego aktywację. Oznacza to, że dokumenty zawierające poufne dane nie będą leżeć bez kontroli w ogólnie dostępnym miejscu. System Uniflow umożliwia przeglądanie dokumentu na pulpicie urządzenia przed wydrukowaniem go, a dokumenty niewydrukowane są automatycznie kasowane po określonym przez administratora czasie. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również ograniczenie drukowania dużej ilości niepotrzebnych dokumentów (pracownik może wysłać do urządzenia dokument, na który kilkukrotnie w ciągu dnia nanosi poprawki, a drukuje dopiero ostateczną wersję)Dokumenty publiczne do bezpośredniego wydruku z urządzeniaSystem Uniflow umożliwia tworzenie plików, które mogą być drukowane bezpośrednio z urządzenia wielofunkcyjnego (bez potrzeby wysyłania dokumentu za każdym razem z komputera). Pracownik musi się najpierw autoryzować. System można rozbudować o grupy z zawężonymi uprawnieniami dostępu według zdefiniowanych kryteriów. Przykładowo tworzymy folder „wzory umów”, który dostępny jest z poziomu pulpitu urzadzenia wielofunkcyjnego. Po uwierzytelnieniu każdy użytkownik może wydrukować wybrany dokument bez konieczności przesyłania go z komputera. Archiwizacja wydrukówSystem Uniflow pozwala na archiwizację wydruków w postaci plików PDF, według zdefiniowanej reguły. Zliczanie kosztów wydruków, kopii, skanów i faksówpozwala na racjonalne zarządzanie flotą urządzeń biurowych, co bardzo szybko przekłada się na znaczne oszczędności na kosztach drukowania. Definiowanie reguł obiegu drukowanych dokumentów System roules and routing wylicza, na którym urządzeniu wydruk będzie najtańszy. Umożliwia to np. przekierowanie większych dokumentów z drukarki drogiej w eksploatacji na tańsze urządzenie.

Są to tylko niektóre z wielu funkcji systemu Uniflow, który z uwagi na modułową budowę można dowolnie rozszerzać o dodatkowe funkcje.

System zaawansowanej obsługi wydruku jakim jest Uniflow pozwala na konfigurację ustawień z jednego komputera na wszystkie urządzenia, zamiast na każdym urządzeniu z osobna. Jest to szczególnie przydatne w firmach, które posiadają dużą flotę urządzeń biurowych.

W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto zadbać o właściwe zabezpieczanie danych i dokumentów Klientów. Dzięki wykorzystaniu systemu Uniflow, możemy bardzo niskim kosztem i nakładem pracy spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, jednocześnie obniżając koszty i usprawniając obieg dokumentów w firmie. Kancelarie, które bezpieczeństwo danych Klienta stawiają za swój priorytet, zyskują wartość, która dla klienta jest dzisiaj bezcenna i decydująca o współpracy.

Firma OST jako Srebrny Partner marki Canon zapewnia Państwu najwyższą jakość obsługi, fachowe doradztwo i pomoc w optymalnym doborze najodpowiedniejszych dla Państwa rozwiązań, a także najniższe ceny na rynku i fachowy serwis. Zapraszamy do współpracy! Kontakt: Karolina Pulter mail: karolina.pulter@ost.com.pltel: 71 / 354 56 96 w. 108

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: dane osobowe bezpieczeństwo danych informacje poufne
Ocena: 4,15
Karolina Pulter
PORADY: 2    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres