www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo rodzinne   »   Rozwód   »   Dlaczego podczas rozwodu warto skorzystać z adwokata?

redakcja 21 maja 2020 Dlaczego podczas rozwodu warto skorzystać z adwokata?

Współmałżonkowie muszą jeszcze spotkać się w sądzie i udowodnić zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Jak przebrnąć przez ten stresujący etap? Przyda się prawne wsparcie doświadczonego adwokata.

Dlaczego podczas rozwodu warto skorzystać z adwokata?

Podjęcie decyzji o rozwodzie to trudny i wyczerpujący emocjonalnie moment dla obu stron. Ale tak naprawdę to dopiero początek. 

Czy dzięki adwokatowi rozwód przebiegnie szybciej?

Każdego roku coraz więcej par małżeńskich decyduje się na rozwód. Wrocław i województwo dolnośląskie – tutaj w 2018 r. odnotowano 5600 rozwodów. Rosnąca liczba rozpadających się małżeństw sprawia, że wydłuża się czas oczekiwania na rozprawy rozwodowe. Jak w takim przypadku może pomóc adwokat? Przygotuje w Twoim imieniu poprawny pod względem formalnym pozew, do którego sąd nie będzie miał zastrzeżeń. Przyspieszy to cały proces. Bardzo często osoby, które decydują się samodzielnie napisać swój pozew rozwodowy, są wzywane przez sąd do uzupełnienia braków i załączników. To powoduje, że wyznaczenie terminu rozprawy może przesunąć się o kolejne kilka tygodni. Będą to dodatkowe tygodnie niepewności i stresu. Skorzystanie z pomocy i doświadczenia adwokata zapewni Ci spokój. Zyskasz pewność, że od strony prawnej wszystko zostało właściwie przygotowane.

Czy jeśli zatrudnię adwokata, to nie będę musiał/musiała pojawić się na sprawie rozwodowej?

Rozwody bez orzekania o winie zazwyczaj kończą się na pierwszej lub drugiej rozprawie. Jednak nie zawsze współmałżonkowie potrafią porozumieć się w kwestii rozstania. Rozwody z orzekaniem o winie są bardziej skomplikowane. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybranie adwokata, który stanie się Twoim pełnomocnikiem. Będzie reprezentował Cię na rozprawach, składał wnioski, przesłuchiwał świadków i dbał o Twoje sprawy związane np. z opieką nad dziećmi, alimentami czy podziałem majątku. Twoim obowiązkiem będzie pojawienie się prawdopodobnie tylko na rozprawie, podczas której sąd zapyta  współmałżonków o powody rozpadu małżeństwa. Kolejne spotkania w sądzie będą mogły odbyć się bez Twojego udziału. Adwokat poinformuje Cię o ich przebiegu.

Jak adwokat przygotuje mnie do rozprawy rozwodowej?

Wrocław, Warszawa czy Kraków… Niezależnie od miejsca dla rozstających się współmałżonków rozwód to nowe, a przede wszystkim trudne doświadczenie. Natomiast dla adwokata to codzienność zawodowa. Przyda Ci się jego wiedza, doświadczenie i pozbawione emocji obiektywne spojrzenie na całą sytuację. Adwokat będzie Twoim wsparciem i przygotuje Cię na to, czego możesz spodziewać się w sądzie. Dokładnie wyjaśni Ci przebieg rozwodu, podpowie jak się zachować, jak odpowiadać na pytania sędziego i bronić się przed atakami ze strony pełnomocnika partnera. Dzięki tym wskazówkom poczujesz się pewniej, gdy już nadejdzie czas rozprawy.

Wrocław – to między innymi tutaj znajdziesz doświadczone i sprawdzone kancelarie prawne wyspecjalizowane w sprawach rozwodowych. Rozwód może nie być tak stresujący, gdy skorzystasz z pomocy prawnej profesjonalistów. 

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: rozwód adwokat
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1581    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres