www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Formy prawne   »   Działalność gospodarcza   »   Jak założyć firmę przez Internet.

redakcja 24 września 2010 Jak założyć firmę przez Internet.

Sposoby założenia działalności gospodarczej

Generalnie wpis do ewidencji działalności gospodarczej możemy uzyskać na trzy sposoby. Pierwszym sposobem, jest osobista wizyta w Ewidencji Działalności Gospodarczej, którą prowadzi urząd miasta lub gminy, w którym dana osoba ma miejsce zamieszkania. Drugim sposobem jest wysłanie wniosku pocztą. Największym minusem tego sposobu jest konieczność załączenia poświadczonego notarialnie podpisu ( czyli najpierw musielibyśmy udać się z wizytę w kancelarii notarialnej aby uzyskać poświadczenia podpisu ) Trzecim sposobem zarejestrowania własnej działalności gospodarczej jest wysłanie wniosku drogą elektroniczną ( osoba wysyłająca musi posiadać podpis elektroniczny, którego koszt wynosi około 300zł ) Wypełniony wniosek opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym wysyłamy na adres email właściwego urzędu. Podpis elektroniczny ze względu na swoją wygórowaną jak na nasze realia cenę ( około 300zł rocznie za certyfikat ) jest niezbyt popularny. Najmniej znanym sposobem uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jest złożenie wniosku drogą elektroniczną za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej.

Elektroniczna skrzynka podawcza jest platformą ( specjalnie stworzoną stroną internetową ) poprzez którą możliwe jest przesłanie różnego rodzaju wniosków bez konieczności posługiwania się podpisem elektronicznym.

Film instruktażowy

Przeglądają zasoby Internetu przypadkiem znalazłem bardzo przydatny kurs składania wniosku za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej. Kurs jest filmem, który pokazuje krok po kroku jak należy prawidłowo wypełnić wniosek w formie elektronicznej oraz jak za pomocą skrzynki podawczej przesłać go do urzędu.  Film instruktażowy otworzy się w nowym oknie po kliknięciu na link: Instrukcja wypełniania wniosku EDG-1 za pośrednictwem eEPUAP

Czym jest ePUAP z perspektywy obywatela

ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej jest platformą, na której za pomocą określonych podstawowych elementów (usług wspólnych platformy), instytucje publiczne udostępniają usługi oparte na elektronicznych kanałach komunikacji ze swoim otoczeniem (w szczególności przedsiębiorcami i obywatelami, ale również z innymi instytucjami publicznymi) poprzez pojedynczy punkt dostępowy w Internecie. Celem ePUAP jest stworzenie jednolitego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z obowiązującym prawem, elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych przez administrację publiczną dla obywateli.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: działalność gospodarcza własna firma
Ocena: 4,04
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1570    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres