www.prawnik-online.eu   »   Szkolenia   »   Najnowsze zmiany w przepisach o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców

szkolenia@md-szkolenia.pl 27 lipca 2011 Najnowsze zmiany w przepisach o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców

1.Ustawa z dnia 6 września 2001r. o transporcie oraz jej ostatnie zmiany:

- nowe regulacje dotyczące uiszczania opłat za przejazd po drogach
- zmiany dotyczące uzyskiwania certyfikatów kompetencji zawodowych,
- zmiany wprowadzające możliwość zawieszania działalności w zakresie transportu drogowego oraz wiążące się z tym obowiązki – zawiadomienie organu, okres zawieszenia, zwrot wypisów z licencji,
- najnowsze zmiany w  przepisach dotyczących szkoleń kierowców - kwalifikacje wstępne i  kwalifikacje wstępne przyśpieszone oraz szkolenia okresowe, badania lekarskie i psychologiczne, a także kierowcy dla których wprowadzono przepisy przejściowe,
- nowe zasady dotyczące międzynarodowych przewozów wykonywanych bez zezwolenia na transport drogowy rzeczy,
- odpowiedzialność przedsiębiorcy oraz kierowcy za naruszenie przepisów z zakresu transportu drogowego – zmiany obowiązujące w tym zakresie od czerwca 2007r. -kiedy odpowiada kierowca, a kiedy przewoźnik drogowy,
- uprawnienia i obowiązki kontrolującego,
- uprawnienia i obowiązku kontrolowanego,
- procedura stosowana podczas kontroli drogowej i kontroli

w przedsiębiorstwie oraz środki odwoławcze, które  przysługują ukaranym przewoźnikom,

- załącznik do ustawy o transporcie drogowym w wybranym przez uczestników zakresie i omówienie konkretnych przypadków,

2.Czas prowadzenia pojazdu, przerwy i  odpoczynki oraz kwestie dotyczące instalowania i użytkowania tachografów – rozporządzenie 561 / 2006

A. Przepisy unijne i krajowe dotyczące czasu pracy kierowców:

- sprawdzanie przestrzegania przepisów rozporządzenia 561 / 2006 oraz umowy AETR podczas kontroli drogowej albo kontroli w przedsiębiorstwie
- kontrola czasu prowadzenia przez kierowcę pojazdu, przerw w jeździe i odpoczynków dobowych i tygodniowych na podstawie wykresówek i zapisów tachografu cyfrowego
- dokumentacja, która podlega kontroli z punktu widzenia czasu prowadzenia, przerw i odpoczynków
- różnice między czasem prowadzenia pojazdu, a  czasem innej pracy i czasem dyspozycyjności - sposoby rejestrowania aktywności kierowcy,
- omówienie przepisów rozporządzenia 561/2006 i  umowy AETR jakie obowiązują kierowcę w zakresie czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków dobowych i tygodniowych,
- zasady dotyczące stosowania przez kierowcę wykresówek i kart kierowców podczas przejazdu,
- szczegółowe omówienie zasad dotyczących czasu prowadzenia pojazdu,
- szczegółowe omówienie zasad dotyczących odbioru przerw i odpoczynków dobowych oraz tygodniowych,
- szczegółowo omówienie zasad odpoczynku dziennego przez kierowców prowadzących pojazd w załodze,
- omówienie przypadków, w których można odstąpić od stosowania przepisów rozporządzenia 561/2006 lub umowy AETR
- najkorzystniejsze sposoby odbioru odpoczynków dobowych, tygodniowych, a także sposoby i terminy rekompensaty skróconych odpoczynków tygodniowych,
- najkorzystniejsze sposoby organizacji czasu prowadzenia pojazdu przez załogę,
- różnice między AETR a rozporządzeniem 561/2006,
-przechowywanie wykresówek oraz wydruków z tachografów cyfrowych,

B. Zakres zastosowania ustawy o czasie pracy kierowców:

- najnowsze zmiany dotyczące rozliczania podróży służbowej kierowcy i związane z tym delegacje,
- pojęcie czasu pracy
- jakich czynności nie zalicza się do czasu pracy
- czas dyżuru
- czas gotowości i czas dyspozycyjności
- praca w godzinach nadliczbowych,
- obowiązujące systemy i rozkłady czasu pracy kierowców,
- obowiązki pracownika – kierowcy i obowiązki pracodawcy
- dokumentacja dotycząca czasu pracy, w tym ewidencja czasu pracy według nowych przepisów
- obowiązek wystawiania i przechowywania dokumentacji w przypadku jeśli kierowca nie prowadził pojazdu

C. Praktyczne wskazówki związane z kontrolą czasu prowadzenia, przerw i odpoczynków

- przyczyny kontroli drogowej lub kontroli w przedsiębiorstwie i jej przebieg,
- zakres kontroli drogowej i kontroli w przedsiębiorstwie,
- sankcje związane ze stwierdzonymi podczas kontroli przypadkami naruszeń,
- w jaki sposób i w jakich przypadkach należy odwołać się od decyzji ITD albo zaskarżyć decyzję do sądu administracyjnego,

3. Indywidualne konsultacje, pytania, odpowiedzi, wskazówki.

Termin: 22.08.2011r. (poniedziałek) godz: 10:00-16:00
Lokalizacja: Warszawa, Centrum Konferencyjne WILCZA, ul. Wilcza 9
Prelegent: Łukasz Leja
Cena szkolenia dla jednej osoby wynosi 449 PLN+23% VAT.  Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, komplet materiałów szkoleniowych, lunch, przerwy kawowe, napoje. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Cena nie obejmuje zakwaterowania.

Więcej informacji o szkoleniu:  http://md-szkolenia.pl/content/najnowsze-zmiany-w-przepisach-o-transporcie-drogowym-i-czasie-pracy-kierowcow-0

OCEŃ ARTYKUŁ:
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: szkolenie transport drogowy MaDo czas pracy kierowców logistyka
Ocena: 4,00
MaDo Szkolenia
MaDo Szkolenia to firma kierowana przez młody i kreatywny zespół z dużym doświadczeniem w organizacji szkoleń. Jesteśmy firmą nowoczesną, cechuje nas profesjonalizm, wysoki standard świadczonych usług, odpowiedzialność oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Głównym przedmiotem działalności firmy jest organizacja szkoleń otwartych, zamkniętych, konferencji, kursów oraz specjalistycznych szkoleń językowych. Dodatkowym zakresem działalności firmy MaDo jest kompleksowa obsługa szkoleń. Uczestnikom szkoleń zapewniamy możliwość konsultacji poszkoleniowych odbywających się drogą elektroniczną.
PORADY: 16    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.

Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1

montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres