W programie między innymi zagdanienia:
1. Obserwacja zachowań dłużnika w z punktu widzenia oceny jego wypłacalności. Praktyczne uwagi przy konstruowaniu przez wierzyciela wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika od strony właściwego wypełnienia wymogów formalnych i skutecznego uprawdopodobnienie wymaganych prawem przesłanek (niewypłacalności, zdolności upadłościowej i legitymacji procesowej).
2. Pojęcie masy upadłości i podstawy do wystąpienia z wnioskiem i powództwem o wyłączenie z masy upadłości.
3. Wierzyciel jako uczestnik postępowania upadłościowego.
4. Kontrola działań syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy oraz przebiegu całego postępowania upadłościowego, z punktu widzenia zabezpieczenia interesów wierzyciela – indywidualne możliwości i rola rady wierzycieli.
5. Specyficznie określone zasady składania środków odwoławczych od czynności procesowych podejmowanych w toku postępowania upadłościowego (rodzaje środków odwoławczych, doręczenia, terminy, wymogi formalne i fiskalne).
6. Oświadczenie o wszczęciu postępowania naprawczego i właściwe przygotowania planu naprawczego (w porównaniu do wymogów stawianych
dla wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu).
7. Forma konstruowania wniosków o orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w trybie art. 373 prawa upadłościowego i naprawczego - wymogi formalne wniosku.
8. Wpływ postępowania upadłościowego na tok innych postępowań sądowych
z punktu widzenia pełnomocnika procesowego.