www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo rodzinne   »   Rozwód   »   Rozwód – czy wiesz, jakich błędów unikać i o jakie kwestie zadbać?

redakcja 15 lipca 2021 Rozwód – czy wiesz, jakich błędów unikać i o jakie kwestie zadbać?

Terapia par – dlaczego małżonkom może przydać się pomoc psychologiczna?

Rozwód wiąże się ze stresem porównywalnym do tego, który odczuwa się po śmierci bliskiej osoby. Zanim jeszcze dojdzie do niego, warto spróbować odbudować relację, uczestnicząc w zajęciach psychoterapeutycznych dla par. Wykwalifikowany psychoterapeuta pomoże odkryć największe problemy trapiące związek i pomóc go uratować. Jeśli i te spotkania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, rozstanie w atmosferze przyjaźni może pomóc każdej ze stron i sprawić, że odzyska ona swoje życie. 

Błąd numer 1: zabieranie dzieci i wyprowadzka z domu

To, co w emocjach wydaje się kobiecie oczywistym rozwiązaniem, w świetle obowiązujących przepisów prawa i z perspektywy sądu może stanowić czynność porwania dzieci. Zanim negatywne emocje i spontaniczność wezmą górę, zdecydowanie warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Na stronie kancelarii https://kancelaria-brodziak-grzyb.pl/rozwody/ znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Błąd numer 2: nie zapominaj o zabezpieczeniu finansowym dzieci

Zanim sąd wyda decyzję o rozwodzie, musisz mieć środki na utrzymanie dzieci. Aby mieć pewność, że (jeszcze obecny) mąż nie przestanie pokrywać kosztów ich wyżywienia i edukacji, wraz z pozwem rozwodowym można złożyć wniosek o zabezpieczenie alimentów w okresie, w którym trwa sprawa rozwodowa. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://kancelaria-brodziak-grzyb.pl/. Jeśli chodzi o rozwód, Częstochowa to miasto, w którym specjalistów w dziedzinie prawa rodzinnego nie brakuje.

Jakie kwestie są istotnym elementem podczas rozwodu?

Jedną z kluczowych kwestii, jaka pojawia się w sytuacji rozwodu, jest podział majątku. W momencie, w którym orzeczenie rozwodowe staje się prawomocne, następuje ustanie małżeńskiej wspólności majątkowe. Generalnie gdy nie ma panują inne przesłanki, majątek jest dzielony równo pomiędzy małżonków. Jeżeli któraś ze stron jest jednak przekonana, że drugiej nie należy się połowa, musi udowodnić to przed sądem. Bez dobrego radcy prawnego może być trudno to udowodnić.

Drugą istotną kwestią, która często pojawia się w sytuacji rozwodu jest eksmisja małżonka. W sytuacji, gdy jedna ze stron ma problem alkoholowy lub jest osobą przemocową i stanowi zagrożenie dla domowników może dojść do tego, że sąd przychyli się do wniosku o eksmisję.

Alimenty – w jaki sposób się o nie ubiegać?

Kwestią, która była już poruszana w niniejszym tekście, są też świadczenia na rzecz wspólnych dzieci. Składając pozew o alimenty, należy podać wysokość świadczenia, jakiego oczekuje się od drugiej strony. Kwota powinna być związana z realizacją podstawowych potrzeb dzieci. Sąd skontroluje, czy pozywana o alimenty strona ma odpowiednie możliwości zarobkowe do pokrycia zobowiązań we wnioskowanej kwocie.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: rozwód alimenty
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres