www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo rodzinne   »   Rozwód   »   Rozwód – jak się do niego przygotować?

redakcja 28 września 2020 Rozwód – jak się do niego przygotować?

Powody takiego postępowania są różne i całkowicie zależne od rozwodzącej się pary. Nie ulega jednak wątpliwości, że to bardzo bardzo ciężka i trudna do podjęcia decyzja, szczególnie jeśli rozwodzące się małżeństwo posiada dzieci. W poniższym artykule znajdziesz przydatne informacje, które pozwolą Ci się przygotować do tego procesu.

Rozwód – co należy o nim wiedzieć?

Liczba osób, które decydują się na rozwód, rośnie z roku na rok. Statystyki podają, że w 2018 roku orzeczono ponad 62 tysiące rozwodów. Decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego jest podyktowana różnymi powodami. Według GUS-u wśród przyczyn najczęściej wskazuje się niedochowanie wierności małżeńskiej, niezgodność charakterów, nieporozumienie na tle finansowym, nadużywanie alkoholu czy naganny stosunek do członków rodziny. Ponadto pozew o rozwód statystycznie częściej składają kobiety niż mężczyźni. 

Chcąc wziąć rozwód, należy pamiętać o tym, że sąd nie zawsze podejmuje decyzję o zakończeniu małżeństwa. Dzieje się tak w przypadku, gdy para posiada małe dzieci lub według sądu istnieją szanse na uratowanie małżeństwa. Dlatego też, jeśli zależy nam na uzyskaniu rozwodu, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Często dobrym wyborem jest skorzystanie z fachowej pomocy prawnika. Przykładowo osoby decydujące się na rozwody w Gdańsku mogą liczyć na fachową pomoc kancelarii radców prawnych, które pomogą im przejść przez ten trudny czas.

Ile trwa rozwód?

Zdarza się, że sprawa rozwodowa może zakończyć się już po pierwszej rozprawie. Nie jest to jednak norma, gdyż czas jej trwania jest uzależniony od wielu czynników, m.in. żądań małżonków czy posiadania małoletnich dzieci.

Jeśli strony są zgodne co do przyczyn rozpadu małżeństwa, proces rozwodowy może zakończyć się już po 2-3 miesiącach. Jednak w momencie, gdy jedna ze stron żąda orzeczenia o winie małżonka lub małżonki, sprawa rozwodowa może trwać miesiącami, a czasem nawet latami. Domagając się rozwodu z orzeczeniem o winie, należy przede wszystkim udowodnić swoją rację, a więc zgromadzić argumenty, świadków i wykazać, że to druga strona jest winna rozpadowi małżeństwa.

Rozwód a pomoc prawna

Decydując się na rozwód, warto skorzystać z pomocy radcy prawnego. Rozwód to czas, który zwykle bywa bardzo wyniszczający fizycznie, jak i emocjonalnie. Korzystając z fachowej pomocy, możemy liczyć na profesjonalne wparcie i porady prawne, które pozwolą nam się lepiej przygotować do całej rozprawy.

Odpowiednio dobrana kancelaria prawna w przypadku rozwodów w Gdańsku (więcej na: www.consulti.pl/rozwody-gdansk/) okaże się bardzo pomocna np. podczas tworzenia pozwu rozwodowego. Poprawnie przygotowany, logiczny i spójny pozew rozwodowy będzie zdecydowanie przemawiał na Twoją korzyść. Wykwalifikowany radca prawny będzie umiał spojrzeć na całą sprawę w sposób obiektywny. Dzięki temu pozwoli nam przygotować się także do sprawy rozwodowej, np. pomoże nam w doborze odpowiednich argumentów, omówi cały plan działania, a także odpowie na Twoje wszelkie pytania czy rozwieje wątpliwości.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: rozwód
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1580    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres