www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Wydarzenia   »   Start Akademii Prawa Ecommerce

redaktor 05 sierpnia 2015 Start Akademii Prawa Ecommerce

Dlatego już 6 sierpnia startuje Akademia Prawa Ecommerce ? darmowy i interaktywny kurs dla właścicieli sklepów internetowych.

Darmowy dostęp do wiedzy

PrawoEcommerce.pl to serwis prowadzony przez prawników z doświadczeniem, z których pomocy przy poprzednim kursie skorzystało prawie 2 tysiące osób. Wcześniejsze szkolenie dotyczyło zmian, które niosła ze sobą nowa ustawa o prawach konsumenta.

- „Nowej ustawie konsumenckiej, która weszła w życie 25 grudnia 2014 roku, towarzyszyło ogromne zamieszanie. Sprzedawcy byli całkowicie zdezorientowani, nie wiedzieli jak zabrać się za wdrażanie zmian w swoich e-sklepach i nie byli pewni, co dokładnie należy zmienić, by nadal działać zgodnie z prawem i nie narażać się na kary i sankcje ze strony UOKiK. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kurs, w którym wyjaśnialiśmy poszczególne zmiany i nowe obowiązki” – mówi Rafał Bugajski, menedżer serwisu PrawoEcommerce.pl.

Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy otrzymywali link, z którego mogli pobrać darmowego e-booka, który zbierał cały kurs w jednym miejscu. Sprzedawcy internetowi najwyraźniej wzajemnie przekazywali sobie ww. adres, bo  poradnik został pobrany łącznie ponad 10 tysięcy razy!

- „To dało nam do myślenia i doszliśmy do wniosku, że e-sprzedawcom naprawdę przyda się dostęp do darmowej wiedzy. Zwłaszcza, że naszym celem jest zwiększanie ich świadomości, by rejestr klauzul niedozwolonych przestał się powiększać, przynajmniej nie w takim tempie.” - dodaje Rafał Bugajski.

Akademia w rękach społeczności

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, prawnicy z serwisu PrawoEcommerce.pl postanowili wystartować z kolejnym projektem, Akademią Prawa Ecommerce. Jest to bezpłatne i interaktywne szkolenie, które z założenia ma być nieograniczone czasowo. Poruszane tematy w zupełności zależą od społeczności Akademii, od ich problemów, dylematów i zainteresowań. Jedynym założeniem jest skupianie się wokół wszystkich aspektów prawnych prowadzenia e-sklepu. Z kursu można dowiedzieć się m.in. jak wybrać legalną domenę dla Twojego sklepu internetowego, jak poprawnie zbudować regulamin sklepu czy w jaki sposób zgodnie z prawem rozpatrywać reklamacje oraz zwroty. Kształt kursu tak naprawdę zależy od podejścia i doświadczeń uczestników Akademii. To oni w głównej mierze będą mieli na niego wpływ. Omawiane zagadnienia będą powstawać w oparciu o interakcję z uczestnikami kursu, dlatego nie do końca wiadomo jaki kształt przyjmie Akademia.

Gdzie można zapisać się do Akademii?

Akademia Prawa Ecommerce startuje już 6 sierpnia. Oznacza to, że od tego momentu będzie można cieszyć się darmowym dostępem do wiedzy prawnej z branży e-commerce oraz nieustannej pomocy doświadczonych prawników. Można dołączyć do wydarzenia na Facebooku, by otrzymać jeden z trzech bonusów. To uczestnicy, w specjalnie przygotowanej ankiecie, głosują na ten, który najchętniej chcieliby otrzymać, np. darmowy audyt regulaminu ich e-sklepów czy zniżka na profesjonalne usługi prawników z PrawoEcommerce.pl. Samo wzięcie udziału w wydarzeniu  nie oznacza jednak uczestnictwa w Akademii. Ponieważ kurs będzie odbywał się głównie poprzez e-mail (tak, jak wcześniejsze szkolenie), należy zapisać się do newslettera na stronie PrawoEcommerce.pl. Jeżeli tylko stwierdzimy, że posiadamy już niezbędną wiedzę, można opuścić Akademię. Obecność w niej jednak daje możliwość wpływania na poruszaną tematykę poprzez opis swoich doświadczeń czy napotkanych problemów, dlatego zachęcamy do uczestnictwa.

Pomimo tego, że Akademia oficjalnie startuje 6 sierpnia, dołączyć do niej będzie można w dowolnym momencie, nawet po tym terminie.

Więcej informacji udziela:

Patryk Zieliński - patryk@klauzuleniedozwolone.pl

prawoecommerce.pl

 

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: sklep internetowy regulamin sklepu internetowego nowa ustawa konsumencka prawo e- commerce
Ocena: 4,69
Redaktor portalu
PORADY: 1749    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres