www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Marketing www   »   Wymiana linków - linki pozycjonujące.

0prawnik! 10 marca 2011 Wymiana linków - linki pozycjonujące.

Ja umieszczam na swojej stronie odnośnik do Twojej strony a w zamian Ty umieszczasz link do mojej strony. Jednym z elementów jaki Google uwzględnia przy umieszczaniu strony w wynikach wyszukiwania jest liczba linków do strony. System uznaje, że im więcej linków do danej strony w Internecie tym strona jest bardziej popularna a więc bardziej atrakcyjna dla użytkowników, dlatego też strona taka umieszczana jest wyżej w wyszukiwarce tak, aby więcej osób mogło się z nią zapoznać. W odniesieniu do wymiany linków istnieja dwie szkoły. Pierwsza z nich opiera się na wymianie linków ze stronami o podobnej tematyce, dzięki podobnych treścią, robot wyszukiwarki patrzy na taką stronę przychylniej, zwolennicy tej szkoły twierdza, że w ten sposób wyszukiwarka „widzi”, że dana strona jest popularna w określonej branży ( popularna a więc godna polecenia ) a tym samym umieszczana jest wyżej w wynikach wyszukiwania. Zwolennicy tej formy wymiany  linków skupiają się na wymianie linków tylko ze ściśle określonymi serwisami, które obracają się wokół tej samej tematyki. Ta forma wymiany linków opiera się na wymianie jakościowej a nie ilościowej.

Druga ze szkół jest twz. wymiana ilościowa, oparta na jak największej ilości pozyskanych w ramach wymiany linków. Zwolennicy tej koncepcji traktują każdy link jako link pożyteczny i wpływający korzystnie na pozycje strony w wyszukiwarkach.  Zwolennicy tej koncepcji wymieniają się z każdym bez względu na tematykę strony.

Ze względu na coraz inteligentniejsze roboty indeksujące ( roboty wyszukiwarki ) najlepszym sposobem wymiany linków jest wymiana jakościowa a nie ilościowa. Nie każdy link może pomóc w podniesieniu naszej strony w wyszukiwarce. Linki ze stron podejrzanych ( o podejrzanych treściach związanych z rasizmem, przemocą, zawirusowanych itp. mogą przynieść więcej złego niż pożytku. Jeżeli robot wyszukiwarki stwierdzi, że określona strona jest niebezpieczna wówczas może ją wykasować z wyników wyszukiwania, to samo może spotkać strony których odnośniki były na takiej stronie, dlatego też należy sprawdzać z jaka stroną dokonujemy wymiany link.

Jak pozyskać dobre i wartościowe linki zwrotne ?  

Najprostrzym sposobem pozyskania linków zwrotnych jest dodanie strony do katalogu stron www. Mankamentem dodawania strony do katalogów jest to iż w ten sposób pozyskujemy tylko jeden link zwrotny. Innym sposobem pozyskania linków jest kupno linków. Ostatnio pojawił się w Polsce katalog stron ( www.kuplinka.pl ) który umożliwia kupno niograniczonej liczby linków !  

Sprawdź również :

Darmowe pozycjonowanie stron - poradnik
Darmowa promocja firmy w Internecie - dodaj firmę
Dodawanie strony www do katalogów
Czym jest Google Adwords

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: strona www pozycjonowanie SEO
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1578    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres