www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Pozostałe   »   Dla prawników   »   Blogi prawne coraz popularniejsze

mariusz.szaszor 25 stycznia 2013 Blogi prawne coraz popularniejsze

inwestycja swojego czasu w prowadzenie własnego bloga/strony może być nie tylko świetną zabawą ale również najskuteczniejszym sposobem dotarcia do potencjalnego klienta, który coraz częściej szuka pomocy prawnej w sieci.

Coraz większa konkurencja na rynku

Konkurencja w branży prawnej jest coraz ostrzejsza. Kilka lat temu przedstawiciele korporacji prawnych byli pewni, że ich pozycja ( pozycja stacjonarnych kancelarii prawnych ) jest niezagrożona. Internet zmienił tą sytuację diametralnie. Wraz z rosnącym zasięgiem internetu spada zapotrzebowanie na usługi prawne w tradycyjnych kancelariach prawnych. Dotyczy to przede wszystkim prostych spraw, w których mozliwe jest zasięgnięcie informacji z Internetu. Klienci bardzo często najpierw szukają w sieci informaji o danym zagadnieniu a jeżli nie radzą sobie z nim sami szukają kontaktu z ich autorem. Autor bloga nie dość, że buduje w sieci swój wizerunek "eksperta" w danej dziedzinie, bardzo często pozyskuje z niego kontakty, które przekładają się na na przyszłych klientów. Kiedy użytkownik internetu widzi, że dany prawnik zna się na określonym problemie ( ma na swoim blogu publikacje na ten temat ) szanse na to, że zwróci się on z pytaniem o pomoc właśnie do tego prawnika są nieporównywalnie większe niż gdyby miał on się zwrocić do pierwszej lepszej kancelarii prawnej.

Piszą wszyscy

Do prowadzenia blogów prawnych przekonały się również duże kancelarie prawne, w których to coraz częściej wyodrębnione są całe działy mające za zadanie prowadzić blog oraz budować wizerunek kancelarii  w sieci. Żadna duża kancelaria prawna nie może pozwolić sobie aby zostać w tylke przed konkurencją. 

Tani sposób dotarcia do klientów

Blog jest w tej chwili najtańszym sposbem dotarcia do klientów. Wystarczy własna domena internetowa hosting i odrobinę dobrych chęci aby poświecić dosłaownie kilka chwil na publikowanie treści na blogu. Całkowity koszt utworzenia swojego bloga to około stu kilkudziesięciu złotych rocznie, istnieje również możliwość uworzenia zupełnie darmowych blogów na przeznaczonych do tego stronach.  

Czytaj również :

Działania marketingowe w sieci

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: blog marketing prawniczy blog prawny
Ocena: 4,35
Mariusz Sząszor
Kancelaria Prawna Mariusz Sząszor. Główne obszary zainteresowań : prawa konsumenta, prawo rodzinne, prowadzenie działalności gospodarczej. Darmowych porad udzielam wyłącznie na forum internetowym.
PORADY: 94    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres