www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo rodzinne   »   Alimenty   »   Czy warto brać adwokata w sprawie o alimenty ?

redakcja 23 grudnia 2023 Czy warto brać adwokata w sprawie o alimenty ?

Coraz powszechniej korzysta się z usług kancelarii w sytuacji gdy przychodzi dochodzić alimentów, czy bronić się w sprawie o alimenty. Postępowanie cywilne jest sformalizowane, dlatego warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych prawników.

Planujesz złożyć pozew o alimenty? Chcesz domagać się podwyżki alimentów? A może zostałeś pozwany w sprawie o alimenty? Poszukujesz kancelarii w Poznaniu specjalizującej się w sprawach o alimenty? Sprawdź tutaj: Prawo rodzinne Poznań

Czy do sprawy o alimenty warto brać adwokata

Tak, ponieważ sprawa o alimenty należy do spektrum prawa rodzinnego i wiąże się z szeregiem emocji. Do tego dochodzi stres związany z rozprawami sądowymi. Warto podkreślić, że obecnie otrzymując z sądu pozew o alimenty, sąd załącza kilka stron pouczeń odnośnie najważniejszych przepisów postępowania. Język prawniczy nie jest prosty, więc osoby bez odpowiedniej wiedzy, mogą się pogubić. Prawnik od alimentów pomoże przygotować pozew o alimenty i podpowie na co zwrócić uwagę i jak właściwie rozegrać całą sprawę. Będąc pozwanym w sprawie o alimenty należy jak najszybciej złożyć odpowiedź na pozew, więc tutaj także pomoc prawnika specjalizującego się w alimentach jest niezbędna.

Prawo rodzinne Poznań to także sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej, np. ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa, zawieszenie władzy rodzicielskiej, podział majątku wspólnego, ustanowienie rozdzielności majątkowej czy inne tematy z zakresu spraw rodzinnych.

Dlaczego do sprawy o alimenty potrzebny jest adwokat

Oto 3 najważniejsze powody, dla których potrzebujesz prawnika w sprawie o alimenty na dziecko . Nieznajomość prawa jest szkodliwa. Pewnie każdy z Państwa usłyszał kiedyś te mądre słowa wtedy gdy mleko się już rozlało. Warto być mądrym przed szkodą i powierzyć swoją sprawę prawnikowi od alimentów. Dlaczego warto brać adwokata na sprawę o alimenty:

Nie zajmujesz się problemem sam, powierzasz go profesjonalistowi, który zajmie się wszystkim. Twoje zaangażowanie w sprawę będzie ograniczone do wzięcia udziału tylko w jednej rozprawie sądowej, dzięki czemu unikniesz straty czasu, stresu i nerwów. Kontaktujesz się z prawnikiem specjalizującym się w alimentach, który zarządza Twoją sprawą i informuje Cię na bieżąco o jej postępie.

Co do zasady skorzystanie z usług prawnika specjalizującego się w sprawach alimentacyjnych przyspiesza postępowanie przed sądem. Wniosek o zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu daje możliwość na uzyskiwanie alimentów nawet, gdy nie ma jeszcze wyroku sądowego.

Koszty adwokata od alimentów pokrywa strona, która przegra sprawę. Zatem w przypadku wygrania sprawy Twój przeciwnik zobowiązany jest ponieść koszty pomocy prawnej poniesione przez prawnika/radcę prawnego w sprawie alimentacyjnej. Koszty te co do zasady rozliczane są przez sąd według stawek określonych w rozporządzeniu ministerialnym, w zależności od przedmiotu sporu w danych sprawach rodzinnych.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: adwokat alimenty
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1619    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres