www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo pracy   »   Emerytury / OFE   »   IKZE ? Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego

redakcja 30 października 2015 IKZE ? Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego

Zbieranie środków na IKZE jest nie tylko przejrzyste, ale także elastyczne, ponieważ pozwala Ci na dowolne gospodarowanie własnymi środkami. Co więcej ? oszczędzać możesz zacząć już od 16 roku życia! Jeśli chcesz zapewnić sobie godną przyszłość, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, jak to zrobić skutecznie.

Dla kogo IKZE?

Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego to sposób oszczędzania pieniędzy na przyszłość w ramach III filaru. Co ważne – środki mogą zbierać nawet osoby, które ukończyły 16 lat i mają umowę o pracę. Trzeba jednak pamiętać, że możliwe jest posiadanie tylko jednego konta IKZE, a oszczędzać należy samodzielnie. Pomimo tego zbieranie środków gwarantuje możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Każdą bowiem wpłatę na swoje konto będziesz mógł odliczyć w deklaracji PIT. Już dzisiaj zacznij myśleć o swojej emeryturze i zapewnij sobie godną przyszłość – oszczędzaj pieniądze na indywidualnym koncie.

IKZE – elastyczne oszczędzanie

W przeciwieństwie do większości innych kont oszczędnościowych IKZE daje pewną swobodę w zarządzaniu swoimi środkami. Oznacza to, że nie tylko nie musisz dokonywać regularnych wpłat, ale przede wszystkim możesz pieniądze wypłacić lub przenieść na inne konto oszczędnościowe. To bardzo wygodny sposób zagospodarowania środków. Jeśli przejdziesz na emeryturę, to swoje pieniądze otrzymasz po ukończeniu 65 roku życia i 5 latach wpłacania na konto. Możesz także zażądać zwrotu swoich pieniędzy w każdej dowolnej chwili, gdy będziesz ich akurat potrzebował. Wystarczy, że złożysz pisemny wniosek o wypłacenie twoich środków. Jedyny koszt, jaki poniesiesz to zapłacenie obowiązkowego podatku dochodowego, zgodnie ze skalą podatkową. Więcej informacji związanych z korzyściami, jakie odniesiesz oszczędzając na IKZE znajdziesz na stronie internetowej: https://www.pzu.pl/produkty/pzu-ikze?pages=1054;1530;1142;826;651&current=1530&tags=Emerytura&viewMode. Jeśli jednak będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, udaj się do stacjonarnej placówki banku i porozmawiaj z ekspertem – on chętnie odpowie na każde Twoje pytanie.

Dziedziczenie środków z indywidualnego konta

Sumiennie odkładasz pieniądze i oszczędzasz na swoim indywidualnym koncie zabezpieczenie emerytalnego? Nie musisz obawiać się tego, że gdy Ciebie zabraknie Twoje środki przepadną. Pamiętaj, że pieniądze zgromadzone na IKZE są Twoją własnością, więc w przypadku Twojej śmierci, zostaną one przekazane osobom, które jednoznacznie wskażesz w umowie. Co ważne – nie będą oni musieli zapłacić podatku od darowizn i spadków. Możesz więc spokojnie oszczędzać pieniądze na własną emeryturę, nie martwiąc jednocześnie, że w przypadku, gdy Tobie stanie się coś, złego środki znikną. IKZE to gwarancja przyszłości Twojej i Twoich najbliższych.

 

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: fundusz emerytalny emerytura IKZE tekst sponsorowany
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1618    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres