www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Księgowość   »   Jak wybrać biuro rachunkowe ?
ifirma - mała księgowość internetowa

redakcja 16 września 2014 Jak wybrać biuro rachunkowe ?

Mało który właściciel firmy ma ochotę na zajmowanie się takimi kwestiami, dlatego w tym celu korzysta się z usług biura rachunkowego. Konieczne jest jednak wybranie tego idealnego.

Jak więc nie popełnić błędu i wybrać biuro rachunkowe?

Wbrew pozorom, wybór biura rachunkowego nie należy do najprostszych czynności – można popełnić naprawdę poważny błąd, decydując się na biuro rachunkowe na przykład ze względu na cenę bądź „po znajomości”. Nie zawsze takie decyzje wychodzą nam na dobre – jakość usług ma tutaj duże znaczenie, a za jakość, a więc wiedzę i umiejętności trzeba zapłacić, natomiast pomoc znajomego prawie nigdy nie kończy się dobrze. Jeśli okaże się, że wybrane przez nas biuro nie dopełniło swoich obowiązków mimo, że im za to płaciliśmy, konsekwencje mogą być kolosalne, a efekty błędów i zaniechań mogą ciągnąć się za nami nawet latami.

Dlatego radzimy jak wybrać biuro rachunkowe i nie popełnić błędu – poniżej znajduje się kilka najbardziej istotnych rad.

Poszukiwania biura należy zacząć od rozeznania – oczywiście można zrobić to wśród znajomych, w internecie czy poprzez ogłoszenia w gazecie. My polecamy biuro księgowe z Poznania www.grakon.com.pl. Ostateczna decyzja musi zapaść po sprawdzeniu pewnych istotnych aspektów. Kiedy wyselekcjonujemy kilka najbardziej interesujących nas biur rachunkowych należy sprawdzić następujące kwestie:

  • Posiadanie licencji – tańsze biura bez licencji nie są warte zainteresowania, bowiem efekt może być droższy niż zatrudnienie dobrego biura. Koszty błędów bywają bowiem ogromne.

  • Doświadczenie w branży – najlepiej zrobić to poprzez rozmowę, kiedy zobaczymy jak zachowuje się nasz księgowy czy księgowa szybko zorientujemy się z kim mamy do czynienia.

  • Naliczanie opłat – koniecznie trzeba dowiedzieć się w jaki sposób naliczane są opłaty i od czego one zależą.

  • Wykonywanie zadań za nas – warto dowiedzieć się czy biuro rachunkowe zajmie się za nas najważniejszymi kwestiami, na przykład wysłaniem deklaracji czy reprezentowaniem nas przed US i ZUS.

Oprócz tego warto dowiedzieć się również jaki jest termin przekazywania dokumentów, jak wygląda odpowiedzialność biura za błąd w sztuce, czy biuro udostępnia dokumenty przez Internet lub czy można je w taki sposób wysyłać oraz czy możemy liczyć również na doradztwo i informacje sms.

Zdobywając te informacje szybko zorientujemy się, które biuro rachunkowe jest warte naszego zainteresowania.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: księgowość biuro rachunkowe biuro księgowe tekst sponsorowany
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1617    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres