www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo rodzinne   »   Rozwód   »   Szpiegowanie żony lub męża - czy to legalne?

redakcja 22 sierpnia 2017 Szpiegowanie żony lub męża - czy to legalne?

Kiedy jednak kontrola zaczyna być nadmierna i stanowi naruszenie praw drugiej osoby? Przeczytajcie koniecznie, jeśli chcecie wiedzieć, czy Wasza prywatność nie została naruszona!

Prawo a szpiegowanie małżonki lub małżonka

Na samym początku należy stwierdzić, że nie ma jednoznacznych przepisów prawnych regulujących tę kwestię. Ustawodawcy stwierdzili, że w tym zakresie nie powinni za bardzo ingerować w życie obywateli. Dlaczego? Ponieważ zbyt sztywne przepisy byłby po prostu szkodliwe.

Sami wiemy przecież, że jeśli mamy jakieś wątpliwości co do wierności partnera, to nie powinniśmy mieć zamkniętej drogi do zbadania tego tematu. Warto pamiętać, że ochrona prawna (np. prawo do prywatności) nie przysługuje temu, kogo działanie w danej relacji (na przykład związku uczuciowym) łamie prawo lub obyczaj. Oznacza to, że jeśli ktoś zdradza partnerkę, to nie może się powoływać na ochronę prywatności i domagać się np. odszkodowania za sprawdzenie wysłanych SMS-ów.

Brak szczegółowych przepisów nie pozbawia nas jednak ochrony przed toksycznym partnerem. Szereg działań jest już bowiem traktowanych jako przekraczających literę prawa. Tak się dzieje na przykład, gdy osoba szpiegowana wykryje, że działania drugiej strony mają charakter długotrwały, i negatywnie wpływają na jakość jej życia. Podobnie, jeśli małżonek lub małżonka wykorzystuje zdobyte podczas szpiegowania informacje do własnych celów i na przykład szantażuje partnera.

Jak szpiegować żonę lub męża?

Dochodzimy do bardzo ważnego zagadnienia - w jaki sposób sprawdzić, czy partner jest nam wierny? Najlepiej, aby cała operacja przebiegła szybko i dawała jak najwięcej informacji. Dzięki temu będziemy mogli rozwiać lub potwierdzić swoje podejrzenia.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest szpiegowanie telefonu lub komputera osobistego. W tym celu warto sięgnąć po programowy szpieg komputera SpyLogger AlfaLog PRO na pendrive. Program ten zainstalujemy błyskawicznie na sprzęcie partnera. Możemy też ustawić datę samoczynnej dezaktywacji. Koszt zakupu to niecałe 600 złotych.

Jakie rzeczy możemy sprawdzić za pomocą szpiega? Całą aktywność internetową (odwiedzane strony, serwisy i pocztę), wysyłane i pobierane pliki, dokumenty zapisane na dysku. Możemy też zapisać obraz z monitora, słowem wirtualne kontakty naszej drugiej połowy nie będą miały przed nami żadnych tajemnic!

Zawsze możemy też podrzucić zamaskowany dyktafon w pendrive. Ciekawym rozwiązaniem będzie również lokalizator GPS w zegarku na rękę - pozwoli on sprawdzać położenie danej osoby.

Za każdym razem powinniśmy pamiętać, że jeśli nie mamy żadnych dowodów na zdradę, to powinniśmy zaprzestać szpiegowania męża lub żony. Nawet w bardzo bliskim związku jest miejsce na prywatność czy drobne tajemnice i należy to uszanować.

Ten artykuł został opracowany z pomocą specjalistów ze sklepu detektywistycznego Alfatronik.com.pl, bardzo dziękujemy za wszystkie wskazówki.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: rozwód żona detektyw
Ocena: 4,05
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1580    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres