www.prawnik-online.eu   »   Własna firma   »   Formy prawne   »   Spółka z o.o.   »   Pełnomocnictwo do głosowania na zgromadzeniu wspólników oraz wykonywania prawa głosu ? wzór.

Gabor Gościński 20 stycznia 2011 Pełnomocnictwo do głosowania na zgromadzeniu wspólników oraz wykonywania prawa głosu ? wzór.

Forma pełnomocnictwa

Z kolejnych paragrafów przytoczonego artykułu wyraźnie wynika, że pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie pod rygorem nieważności. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że ustawodawca nie wymaga żadnej innej formy. Oznacza to, że udzielenie pełnomocnictwa na piśmie jest wystarczające również do głosowania nad uchwałami, które powinny być umieszczone w protokole sporządzonym przez notariusza (art. 255 KSH). Pełnomocnictwo należy ponadto dołączyć do księgi protokołów.

Pełnomocnik

Pełnomocnikami na zgromadzeniu wspólników nie mogą być członkowie zarządu i pracownicy spółki. Przez pracowników należy rozumieć osoby zatrudnione w spółce na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru czy mianowania. Oznacza to, że bez przeszkód prawnych pełnomocnikiem może być osoba świadcząca pracę na rzecz spółki w oparciu o umowę zlecenia, o dzieło, czy o zarządzanie.

Zakaz głosowania we własnej sprawie

Ustawodawca wyłącza z zakresu spraw, w których możliwe jest wykonywanie prawa głosu na podstawie pełnomocnictwa, powzięcie uchwał dotyczących odpowiedzialności wspólnika wobec spółki z jakiegokolwiek tytułu, w tym udzielenia absolutorium, zwolnienia z zobowiązania wobec spółki oraz sporu między nim a spółką. Wspólnik nie może ani osobiście, ani przez pełnomocnika, ani jako pełnomocnik innej osoby głosować w tego rodzaju sprawach (art. 244 KSH).

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: spółka z o.o. zgromadzenie wspólników pełnomocnictwo
Ocena: 3,09
Gabor Gościński
PORADY: 83    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres