www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo pracy   »   Urlopy   »   Wniosek o zwrot kosztów związanych z odwołaniem z urlopu - wzór

prawnik 08 marca 2012 Wniosek o zwrot kosztów związanych z odwołaniem z urlopu - wzór

Sprawdź również:
Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego
Przerwanie urlopu wypoczynkowego
Urlopy - rodzaje urlopów, zasady udzielania……………………, dnia ……………… r.

……………………………………
……………………………………
……………………………………
dane pracownika

……………………………………
……………………………………
……………………………………
dane pracodawcy

Wniosek o zwrot kosztów związanych z odwołaniem z urlopu

W związku z koniecznością przerwania na wniosek pracodawcy urlopu wypoczynkowego w dniu ………………… celem natychmiastowego powrotu do pracy, mając na uwadze art. 167 § 2 k.p., zwracam się z prośbą o zwrot następujących kosztów bezpośrednio związanych z odwołaniem mnie z urlopu:
1) koszty podróży …………… osób, obejmujące:
- cenę biletów na pociąg: …………………………,
- cenę biletów lotniczych: …………………………,
2) koszt pobytu w ………………………… za okres od dnia odwołania do dnia planowanego zakończenia urlopu, tzn. do dnia ………………, obejmujący kwotę zakwaterowania i wyżywienia, wynoszący: ……………………,
3) koszt nieodbytych, zorganizowanych i opłaconych wcześniej dodatkowych atrakcji, zaplanowanych przez organizatora wczasów, za które opłata nie podlega zwrotowi: ……………………

Uzasadnienie

W okresie od ……………… do ……………… pracodawca udzielił mi urlopu wypoczynkowego, zgodnie z planem urlopów ustalonym w zakładzie pracy. W związku z powyższym na okres ten wykupiłem wczasy dla mojej rodziny w ……………………… (dowód: umowa z biurem podróży). Zgodnie z zawartą z biurem podróży umową, na miejsce wypoczynku zostaliśmy dowiezieni autokarem wycieczkowym. Tym samym środkiem transportu zaplanowany był powrót z wypoczynku. Koszt wycieczki zawierał w cenie m.in. opłatę za podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i zgodnie z umową w przypadku przerwania wypoczynku z przyczyn nie leżących po stronie organizatora,nie podlegał zwrotowi.

Zakwaterowanie zostało zorganizowane w ……………………. Organizator zapewnił na czas pobytu szereg atrakcji, z których część, z uwagi na ich specyfikę, należało opłacić wcześniej, a wniesiona kwota w przypadku rezygnacji nie podlegała zwrotowi (dowód: umowa z biurem podróży, potwierdzenie zapłaty za dodatkowe atrakcje).

W dniu ……………… otrzymałem od pracodawcy polecenie natychmiastowego powrotu do pracy (dowód: polecenie służbowe natychmiastowego powrotu do pracy). Jedynym sposobem na przybycie do zakładu pracy w wyznaczonym przez pracodawcę terminie była podróż lotnicza, przy czym na najbliższe lotnisko trzeba było dojechać ok. 60 km. Podróż tę odbyłem wraz z rodziną pociągiem (dowód: bilety lotnicze i bilety na pociąg).

Ponieważ mam …………… małych dzieci, pozostawienie żony na wczasach bez mojej pomocy nie było możliwe. Dlatego konieczny i uzasadniony był powrót całej rodziny.

Mając powyższe na uwadze zawracam się z prośbą o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów, bezpośrednio związanych z odwołaniem mnie z urlopu.

Z poważaniem
…………………………………
podpis pracownika

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: urlop wniosek zwrot kosztów odwołanie z urlopu
Ocena: 3,22
Prawnik
PORADY: 1289    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1