www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Wydarzenia   »   Elementy odblaskowe dla pieszych - od kiedy obowiązują?

redaktor 04 września 2014 Elementy odblaskowe dla pieszych - od kiedy obowiązują?

Dotychczas obowiązek noszenia elementów odblaskowych miały wyłącznie dzieci poniżej 15 lat. Teraz każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym będzie musiał posiadać kamizelkę odblaskową lub opaskę.

Ustawodawca wprowadził  bowiem zmianę w art. 11  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 i 1448 oraz z 2013 r. poz. 700) .

Po  ust. 4  niniejszego art. dodał ust. 4a :
„4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.”

Żródło: Rządowe Centrum Legislacji - www.dziennikustaw.gov.pl

 

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: policja zmiany w prawie bezpieczeństwo na drodze
Ocena: 4,69
Redaktor portalu
PORADY: 1749    |    KOMENTARZE: 0    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC Rozwodu - poradnik rozwodowy
AUTOR: Wanda Książek; Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres