Celem szkolenia jest przedstawienie Państwu zmian w zakresie podatku od towarów i usług, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r., ze szczególnym uwzględnieniem:
- momentu powstania obowiązku podatkowego,
- podstawy opodatkowania,
- prawo do odliczenia VAT,
- korekta podatku należnego i naliczonego,
- fakturowania.
Zależy nam, aby przedstawić Państwu w obszerny i jasny sposób najnowszą nowelizację ustawy o VAT, a także określić jej praktyczne konsekwencje. Dodatkowo omówimy najważniejsze bieżące problemy oraz aktualne orzecznictwo interpretacji związanych
z rozliczaniem VAT.
Dlaczego warto nas wybrać?
Organizujemy cykliczne szkolenia w małych, elitarnych grupach, maksymalnie do 6 osób. Problematyka spotkań ujęta jest w wąskich zakresach tematycznych, co zapewnia uczestnikom praktyczne spojrzenie na omawiany temat, a także zapewnia żywą dyskusje z prowadzącym. Wykwalifikowana kadra prowadzących, posiadająca duże doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, zapewnia najwyższy poziom merytoryczny szkoleń.
Szkolenie poprowadzą:
Marcin Górski - Adwokat, doradca podatkowy. Partner w Kancelarii Górski & Grzyb, PRAWO, PODATKI, EDUKACJA. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Adwokat Marcin Górski pracował oraz współpracował z podmiotami specjalizującymi się w obsłudze przedsiębiorców w zakresie prawa finansowego, prawa gospodarczego oraz prawa podatkowego, między innymi takimi jak: Artur Andersen Sp. z o.o. oraz Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.
Pan Marcin ma szerokie doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy prawnej oraz doradztwa podatkowego. Ponadto specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz prawie podatkowym. W kwestiach prawnych brał udział oraz doradzał przy takich transakcjach, jak: obsługa emisji publicznej w zorganizowanym obrocie instrumentami finansowymi, sporządzeniu części prawnej prospektu emisyjnego, łączeniu i podziału spółek, w tym spółek publicznych, restrukturyzacji oraz optymalizacji działalności gospodarczej przy wykorzystaniu takich instrumentów, jak m.in.: aport w postaci przedsiębiorstwa, albo zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wypłata dywidendy, bądź umorzenie udziałów akcji w formie rzeczowej też w szczególności w formie przedsiębiorstwa, albo zorganizowanej części przedsiębiorstwa, audyty prawne (legal audits).
W kwestiach podatkowych brał udział oraz doradzał przy tego typu projektach, jak: audyty podatkowe w zakresie CIT, PIT i VAT, sporządzanie szczególnej dokumentacji dla potrzeb cen transferowych (transfer pricing), optymalizacji podatkowej z wykorzystaniem spółek zagranicznych. Zarówno jeśli idzie o doświadczenie w kwestiach prawnych, jak również doświadczenie w aspektach podatkowych, to Pan Marcin posiada także bogate doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, organami administracji publicznej, w tym organami kontroli skarbowej oraz organami podatkowymi.
W powyższym zakresie adwokat Marcin Górski, wygrał w szczególności w takich sprawach, jak: doprowadzenie do wykreślenia hipoteki przymusowej i komercyjnej, ustanowionej na rzecz Skarbu Państwa w związku z przedawnieniem zobowiązania podatkowego. Umorzenie postępowania podatkowego w związku z niekonstytucjonalnością artykułu 70 § 6 starej ordynacji podatkowej oraz artykuł 70 § 8 nowej ordynacji podatkowej, tj. przepisu, który mówi, że nie ulegają przedawnieniu zobowiązania podatkowe zabezpieczone hipoteką. Wyłączenie obowiązku naliczenia VAT-u należnego od przekazania towarów i usług na potrzeby reprezentacji i reklamy. Wyłączenie obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu abonamentu medycznego, wykupionego przez pracodawcę na rzecz pracowników. Możliwości odliczenia podatku naliczonego od zakupu, tzw. tankowozów. Możliwości odniesienia od kosztów uzyskania przychodów odszkodowania płaconego z tytułu rozwiązania przed terminem umowy najmu dzierżawy, zawartej na czas określony. Przedawnienie zobowiązań podatkowych w związku z doręczeniem zawiadomienia o dokonanych czynnościach egzekucyjnych albo w związku z doręczeniem decyzji określającej zobowiązania podatkowe po upłynięciu okresu przedawnienia.
Hubert Grzyb - Prawnik, doradca podatkowy aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Partner w Kancelarii Górski & Grzyb, PRAWO, PODATKI, EDUKACJA. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Apl. Adwokacki Hubert Grzyb jest pracownikiem Kancelarii Adwokackiej Adwokata Marcina Górskiego. W ramach swojej praktyki zawodowej Pan Hubert Grzyb uczestniczył w przeglądach prawnych i podatkowych przeprowadzanych pod kątem identyfikacji ryzyka podatkowego oraz optymalizacji podatkowej, w szczególności w zakresie podatku od towarów i usług (VAT).
Dodatkowo uczestniczył w projektach związanych z transakcjami połączenia spółek kapitałowych w których był odpowiedzialny za identyfikację podatkowych skutków ww. transakcji dla spółek przejmujących. Ponadto doradzał podmiotom gospodarczym w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) na przełomie 2010/2011, w szczególności w zakresie klasyfikowania, rozliczania oraz dokumentowania transakcji objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia. Apl Adw. Hubert Grzyb doradzał podmiotom gospodarczym w związku ze zmianami w ustawie o podatku od towarów i usług (VAT) w 2013 r., w szczególności w zakresie fakturowania sprzedaży, prawidłowego określania i korygowania obrotu oraz ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego.
Doradca podatkowy Hubert Grzyb jest autorem publikacji w dziedzinie podatków ukazujących się w czasopismach branżowych, m. in. „TAXFIN”, „Podatki Dochodowe” dotyczących zagadnień związanych z podatkiem VAT oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Działalność szkoleniowa Pana Huberta Grzyba obejmuje ok. 500 godzin szkoleniowych, głównie z zakresu podatku od towarów i usług (VAT), w szczególności z zakresu dokumentowania transakcji gospodarczych oraz zmian w VAT w 2013/2014, jak również z zakresu podróży służbowych. Pan Hubert Grzyb prowadził szkolenia dla podmiotów prywatnych, jak również podmiotów z sektora publicznego.
Informacje organizacyjne:
Szkolenie odbywa się w każdy poniedziałek, zgodnie z poniższym harmonogramem:
- Zmiany w podatku VAT od 1 stycznia 2014 r.,
24 i 31 marca oraz 7 i 14 kwietnia
Koszt uczestnictwa:
- jednej osoby 299 zł plus 23% VAT,
- dwóch lub więcej osób z jednej firmy 250 zł/os. plus 23% VAT.
Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo pisemne potwierdzenie udziału w szkoleniu.
Cena obejmuje:
- materiały szkoleniowe,
- przerwy kawowe,
- lunch,
- certyfikat.
Godziny i miejsce zajęć:
10.00 – 15.30, Kancelaria Górski & Grzyb, PRAWO, PODATKI, EDUKACJA ul. Pokorna 2/612, 00-199 Warszawa
Informacje:
Adrian Majchrzak
Specjalista ds. Marketingu
tel.: (22) 241 – 11 – 95, (22) 415 - 42 – 02
adrianmajchrzak@gorski.waw.pl