www.prawnik-online.eu   »   Porady   »   Prawo cywilne   »   Windykacja   »   Jak odzyskać pieniądze od nieuczciwego kontrahenta?

redakcja 13 października 2015 Jak odzyskać pieniądze od nieuczciwego kontrahenta?

Jedynym ratunkiem może się wtedy okazać pomoc doświadczonej kancelarii prawnej, która szybko i bez postępowania w sądzie odzyska pieniądze, jednocześnie nie pobierając za swoje usługi wygórowanych stawek.

Gdy wkracza doświadczony prawnik...

Ogromna większość firm niepłacących na czas za wykonane usługi czy pracę uchyla się od terminowych wpływów nie dlatego, że jest w trudnej sytuacji finansowej, ale dlatego, że jest przekonana, że nic ze strony mniejszego podwykonawcy czy pracownika nic im nie grozi. Wszak wynajęcie firmy windykacyjnej czy prawnika doświadczonego w ściąganiu długów sporo kosztuje. Tymczasem nawet niewielka firma jednoosobowa czy osoba prywatna może zgłosić się do Kancelarii Radców Prawnych http://obslugaprawna.pro/uslugi/specjalizacje/windykacja-wierzytelnosci/ w celu odzyskania swoich pieniędzy. Bardzo często już sam fakt, że do nieuczciwego kontrahenta zgłasza się stanowczy prawnik wystarczy, by dojść do porozumienia i odzyskać pieniądze wraz z odsetkami. Do tego umiejętne negocjacje często doprowadzają do polubownego załatwienia sprawy już na etapie przedsądowym. Cały proces trwa więc znacznie krócej, co często pozwala na szybkie odzyskanie płynności finansowej poszkodowanego. 

Kompleksowa obsługa firmy

Kancelaria prawna zadba także o to, by dłużnik został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, powiadomi też inne instytucje o tym, że dana osoba czy firma postępuje nieuczciwie wobec partnerów biznesowych. Prawnika do swoich działań windykacyjnych można włączyć w dowolnej chwili, można także od początku powierzyć mu całą sprawę. Poszkodowany nie musi więc w żadnej mierze poświęcać swojego czasu i swojej energii dla sprawy, jest jednak na bieżąco informowany o jej postępach, jest także reprezentowany w sądzie w przypadku, gdy sprawa zajdzie aż tak daleko. Co ważne, wynagrodzenie prawnika zależy od skutków jego pracy. Działa to z jednej strony motywująco na całą kancelarię, jak i sprawia, że dłużnik nie ponosi żadnych kosztów przeprowadzonej windykacji.

OCEŃ ARTYKUŁ: 
     |      UDOSTĘPNIJ:  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT: windykacja komornik tekst sponsorowany
Ocena: 4,04
Redakcja portalu
Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na adres kontakt@prawnik-online.eu. Zapraszamy do korzystania z serwisu !
PORADY: 1570    |    KOMENTARZE: 1    |    ZOBACZ PROFIL
Dodaj swój komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.
Jeśli nie masz jeszcze kontra zarejestruj się.


Skorzystaj z naszych usług
lub
lub
  • Wykwalifikowani prawnicy
    i adwokaci
  • Zrozumiały język
  • Bezpłatne pytania dodatkowe
  • Bezpłatna wycena w ciągu 2h
Bezpłatnie
Polecane publikacje
ABC alimentów + pakiet wzorów alimentacyjnych
AUTOR: Wanda Książek Mariusz Sząszor
3,00 zł
1


montres rolex replica watches Montres Pas Cher Montres Pas Cher Imitation De Montres